jashnvare web iran
iranHostClub.com
تبلیغ در نیازپذیر

آموزش شارژ کارتریج پرینترهای لیزری و جوهرافشان (عملی)

آموزش شارژ كارتریج پرینتر لیزری HP مدل‎های 1160 - 1320 - 2014 - 2015 و چندكاره HP 2727:
برخی از مواردی که در کلاس شارژ کارتریج آموزش داده میشود.
قبل از اقدام به شارژ كارتریج، یكبار كلیه مراحل را تا انتها مرور كنید.
- شاتر درام را باز كنید و به كمك یك پیچ گوشتی تخت، طرف راست شاتر را از جایگاه خود خارج كنید و بالا بیاورید
(شاتر درام: حائلی كه شبیه یك در متحرك كل درام را می‎پوشاند و از آن محافظت می‎كند.)

- طرف چپ شاتر را در جای خود به سمت راست بلغزانید تا خارج شود. مراقب باشید فنـر شاتر را گم نكنید.

- با استفاده از یك پیچ گوشتی تخت كه بین انتهای درام و دیواره داخلی كارتریج قرار داده‎اید محور درام را به آرامی به سمت بیرون فشار دهید تا سر محور خارج شود. سپس توسط یك دم باریك محور درام را بگیرید و بیرون بكشید.

- با دقت درام را از سر بدون چرخ دنده بلند كنید و آن را به بیرون بلغزانید تا خارج شود.
- PCR را از جای خود خارج كنید. گریس‎های شفت PCR را با دستمال كاغذی تمیز كنید و مراقب باشید گریس با بدنه PCR تماس پیدا نكند. سپس PCR را توسط یك دستمال بدون پرز تمیز كنید.

- دو پیچ وایپر بلید (wiper blade) را باز كنید. وایپر بلید را با احتیاط از جای خود بلند كنید. در صورت امكان آن را با دستگاه دمنده هوا تمیز كنید. لبه پلاستیكی وایپر بلید را با دست یا دستمال تمیز نكنید؛ فقط هوا بگیرید.
- تونر سوخته‎های داخل مخزن را خالی كنید و با هوای فشرده تمیز كنید.

- وایپر بلید را در جای خود قرار دهید و دو پیچ آن را ببندید.
- توسط گوش پاك‎كن محل نشستن PCR را تمیز كنید. چنانچه به گریس هدایت كننده برق (معمولاً سیاه رنگ است) دسترسی دارید جایگاه سیاه رنگ PCR را به آن آغشته كنید. PCR را در جای خود نصب كنید.

- داخل مخزن تونر را توسط هوای فشرده تمیز كنید و به مقدار مورد نیاز تونر داخل مخزن بریزید (حدود 150 گرم كه به نوع تونر نیز بستگی دارد). برای این كار ابتدا تونر را در قوطی خود خوب تكان دهید. سپس آن را داخل یك كیسه پلاستیكی كوچك بریزید و از كیسه پلاستیكی به آرامی در مخزن خالی كنید.
- دكتر بلید را توسط هوای فشرده تمیز كنید و در جای خود قرار دهید. زائده‎های پلاستیكی را در دو طرف بلید قرار دهید و پیچ‎ها را ببندید.
- بوش‎های پلاستیكی را در دو طرف غلطك مغناطیسی قرار دهید: بوش سفید در سمت چرخ دنده و بوش سیاه در طرف دیگر.
- چرخ دنده سر غلطك را در جای خود (پشت بازوی سفید رنگ) قرار دهید. غلطك مغناطیسی را روی مخزن تونر قرار دهید. پخ انتهای غلطك و پخ چرخ دنده را در یك امتداد قرار دهید و غلطك را با احتیاط به چرخ دنده وارد كنید.
- كارتریج آماده نصب در پرینتر است. چنانچه مراحل فوق را با حوصله و دقت انجام داده باشید و از تونر درجه یك استفاده كرده باشید پس از پرینت با كارتریج شارژ شده خود را تحسین خواهید كرد.
كارتریج پرینتر HP 2014/2015 و چندكاره HP 2727 دارای شماره فنی Q7553A و كارتریج پرینترهای HP 1160/1320 دارای شماره فنی Q5949A می‎باشد. در نرم‎افزار درایور كلیه پرینترهای لیزری HP گزینه‎ای تحت عنوان Density وجود دارد كه توسط آن می‎توانید شدت كم رنگ و پر رنگ بودن چاپ را تنظیم كنید. Density عددی بین 1 تا 5 می‎باشد كه با 1 كم رنگ‎ترین و با 5 پر رنگ‎ترین پرینت را خواهید داشت. پیش فرض Density عدد 3 می‎باشد.
جهت اطلاع از شروع دوره با شماره 02188933539 و 09199059532 تماس حاصل فرمایید.
سایت ثبت نام: www.tamiraat.net

درج کننده :

انستیتو انفورماتیک کامتک

موقعیت :

تهران

تلفن :

02188931933

ایمیل :

تاریخ آخرین بروزرسانی :

1395/10/15

ارسال پرسش به آگهی دهنده

CAPTCHA Image Reload Image

Back to Top